Nabídka služeb

Hledání

Partneři

tajemno.com Jerky-obchod sušeným masem Žena podnikatelka Obchod výrobky přírodní medicíny
Novinky Články Cesta do hlubin Vašeho života (článek přílohy Ezoterika časopisu Žena a život)

Cesta do hlubin Vašeho života

zdroj: příloha Ezoterika časopisu Žena a život 12/2016
13. 1. 2017

Ruce o vás prý řeknou vše. Lze z nich vyčíst minulost i budoucnost. Skeptická Bára Vajsejtlová se rozhodla vyzkoušet chiromantii na vlastní kůži. Tedy dlaň.

Čtení z ruky pro přílohu Ezoterika časopisu Žena a život

K výkladu karet, numerologii, horoskopům a podobným záležitostem mám vrozenou nedůvěru. Jsem zatvrzelá skeptička a své spiritálně zaměřené přátele pravidelně doháním k zoufalství, když odmítám přiznat existenci čehokoli, na co si nemohu sáhnout. K Zuzaně Novákové (www.zuzano.cz), která vykládá karty, budoucnost z kávové sedliny a také umí číst z ruky, jsem proto šla váhavě a se silnými pochybami. A rovnou přiznávám, že jsem byla odhodlaná nijak jí výklad neusnadňovat. Předpokládala jsem, že ze mě bude nenápadně „tahat“ informace o mém osobním životě, aby jim pak mohla adekvátně přizpůsobit svou předpověď. Ale já jí neřeknu nic. Tak ať se ukáže. Tak!

Stačí jméno a datum narození

V rámci svých předsudků jsem očekávala, že místo, kde se vykládají karty a čte z ruky, bude ověšené černými těžkými závěsy se vzory pavučin, něco na způsob čarodějného doupěte. Nicméně jsem byla uvedena do úplně normálního pokoje, snad jenom ty svíčky a karty na stole... A oproti mému očekávání se mne Zuzana Nováková neptá vůbec na nic: „Chodí ke mně ženy i muži, i když muži jsou od přírody pragmatičtější a k výkladu přistupují s rezervou. Osobně nemám potřebu nikoho přesvědčovat, ale obvykle jsou i nedůvěřiví muži překvapeni, kolik se toho dá z rukou vyčíst. Nikdy se nikoho na nic neptám, stačí mi křestní jméno člověka a jeho datum narození.“ Nejprve mě požádá, abych sepjala ruce tak, jak je mi to příjemné. Jako dominantní se ukazuje moje levá ruka, přestože píšu pravou (dominantní je ta ruka, která se při propletení prstů nachází nahoře). Jsem ale přeučený levák a dominantní ruka se prý nemění. Pak pokládám ruce na stůl dlaněmi nahoru. Čte se totiž z obou rukou, nikoliv pouze z jedné.

Zubaři i komplikovaný porod

Nejprve věštkyně popisuje moje osobnostní charakteristiky. Ty víceméně souhlasí, ale na druhou stranu mi extroverze stříká i z uší a moje expanzivní užvaněnost je legendární. To jsou zkrátka vlastnosti, které lze jen těžko přehlédnout. Takže zůstávám ostraživá. Jsem zkrátka nedůvěřivý materialista. Když ale věštkyně zabrousí do zdravotních záležitostí, začně mě lehce mrazit. Odzbrojí mě konstatováním, že jsem v lednu objednaná k zubaři, což je skutečně pravda (informaci o tom, že mě čeká bolestivý zákrok, jsem se pro jistotu rozhodla vytěsnit). Z rukou mi přečte, že mám problémy s močovým měchýřem (opravdu mám vrozenou vadu) a že jsem prodělala mimoděložní těhotenství. A to tedy, jak doufám, na čele napsáno nemám. Když ještě správně řekne, že mám dvě děti a druhý porod byl komplikovaný, dochází mi námitky definitivně. To jsou naprosto konkrétní věci, které lze jen těžko zpochybnit. Výklad týkající se mých vztahů (ať už rodinných, nebo partnerských) je trochu obecnější a popravdě se s ním neztotožňuji ani zdaleka tolik jako s tím, co mi věštkyně pověděla o mých zdravotních dispozicích a nesnázích. Vnímám to samozřejmě pouze ze svého pohledu, ale o existenci problémů, které nastínila, nic nevím. Zato mě potěší předpovědí dlouhověkosti (za čtyřicet let vám dám případně vědět, jestli se to vyplnilo) a popisem mého kariérního vývoje (musím přiznat, že i v něm měla věstkyně do značné míry pravdu).

Čtení z ruky

Osudu se do cesty nepletu

Zajímá mě, jestli by mi věštkyně řekla i vyloženě negativní předpovědi: „I když to někteří věštci dělají, já nevidím důvod, proč říkat lidem o úmrtí blízkých a podobně krutých věcech. Z vlastní zkušenosti vím, že i když tuto informaci dopředu máte, stejně se na to nikdo nedokáže připravit,“ říká Zuzana Nováková, která prý věštecké schopnosti podědila po své prababičce. Navíc zdůrazňuje, že ona tady není od toho, aby vstupovala osudu do cesty: „Mohu doporučit, naznačit nebo varovat, ale konečné rozhodnutí je vždy jen na vás. Pokud vidím v dané věci osud, vůbec to téma neotevírám, protože karty už jsou rozdané. Když jde ale o problém, který má východisko, samozřejmě se je pokusím nabídnout.“ Chiromantie věří, že základní informace o osudu a predispozicích člověka se do dlaní „vrývají“ už v prenatálním období. „Na druhou stranu, když člověk něco zásadního prožije, vždy se to na jeho rukou odrazí,“ vysvětluje Zuzana Nováková s tím, že sama sobě nikdy osud nevykládá: „To ani nejde. A stejně tak nedělá dobrotu, když člověk vykládá svým blízkým a snaží se ovlivnit jejich osud."jít na seznam všech článků zjistit podrobnosti o čtení z ruky od Zuzany
objednat se na výklad z ruky
Tisk Email
 
designed by snowflakecopyright © Zuzana Nováková | designed by snowflake
TOPlist