Nabídka služeb

Hledání

Partneři

tajemno.com Žena podnikatelka Obchod výrobky přírodní medicíny Jerky-obchod sušeným masem
Novinky Články Co je chiromantie?

Co je chiromantie?

autor: Zuzana Nováková
19. 3. 2010

Možná vidíte slovo chiromantie poprvé a kladete si otázku, co znamená. Nebo již víte, že vaše ruce o vás lecos vypovídají a rádi byste se o této zajímavé věštecké disciplíně dozvěděli více. Přečtěte si tento článek, který shrnuje význam vykládání z ruky a jeho historii.

Význam slova chiromantie

Slovo chiromantie vychází z řeckých slov "cheir" (ruka) a "manteia" (věštění nebo věštba). Stejný obor se skrývá i pod slovem chirologie, jehož druhá část vychází z řeckého "logos" (smysl nebo význam). S chiromantií se můžeme setkat po celém světě v podobě mnoha kulturních variací. Ti, kdo výklad z ruky praktikují, jsou zpravidla nazýváni věštci dlaní, chiromantiky, chirology nebo analytiky čar dlaní.

Co je chiromantie?

Historie chiromantie

Kořeny chriromantie se váží k čínskému učení Yijing, indické astrologii a římským věštcům. Hindský mudrc Valmiki osvětlil obor chiromantie veřejnosti ve své knize Valmiky Maharshi - Učení věštění z ruky, která čítá 567 slok. Z Indie se umění výkladu z ruky rozšířilo do Číny, Tibetu, Egypta, Persie a dále do zemí Evropy. Z Číny se chiromantie rozšířila do Řecka, kde svůj zájem o ni projevil filosof Anaxagoras. V 17. století bylo čtení z ruky dokonce oficiálně vyučováno na Lipské univerzitě. Moderní chiromantici často kombinují tradiční techniky předpovídání budoucnosti s psychologií, holistickým léčitelstvím a dalšími alternativními metodami věštění.

Technika věštby z ruky

Vykládat z ruky nemůže hned tak každý. Vyžaduje to nejen široké znalosti, ale zároveň i mnoho zkušeností s lidskými dlaněmi. Věštec nebo věštkyně sleduje ruce z komplexního hlediska. Zkoumá čáry dlaní (čára života, čára srdce atd.), výstupky nebo hrbolky, jejich vlastnosti, průsečíky a vzájemné proporce. Dále může zkoumat prsty, nehty, otisky prstů, texturu a zabarvení kůže na dlani, tvar ruky a její pružnost. Následná interpretace na základě získaných informací je zcela individuálním výkonem každého věštce.

Chiromantie a věda

Ne náhodou se říká: "Máš osud ve svých rukách.". Možná netušíte, jak moc je to pravda. Již naši dávní předkové vypozorovali vztah mezi čarami našich dlaní a budoucností, která nás čeká. Vědecké výzkumy vztah mezi liniemi dlaní a lidským osudem dosud nevyvrátili. Naopak některé důkazy existenci určitého vztahu potvrzují. Stovky nervových zakončení v dlani si nepřetržitě vyměňují informace s mozkem a zajišťují tak odraz našeho energetického systému.

V současné době je chiromantie hojně využívána specialisty na poli genetiky a psychiatrie jako jedna z diagnostických metod. Struktura linií dlaně a zejména jejích změny mohou také upozornit na zdravotní problémy v jejich raném stádiu nebo na jejich pravděpodobnou příčinu.

Pokud pro vás byly uvedené informace něčím přínosné, mám velikou radost. Budu se těšit opět u některého z dalších článků nebo třeba při osobním setkání.

zdroje: wikipedia.org, chiromancyonline.com


na seznam článků nechte si vyložit z ruky svůj osud
chci se dozvědět více osobně
Tisk Email
 
designed by snowflakecopyright © Zuzana Nováková | designed by snowflake
TOPlist