Nabídka služeb

Hledání

Partneři

Žena podnikatelka Jerky-obchod sušeným masem tajemno.com Obchod výrobky přírodní medicíny
Novinky Články Hodnocení čtení z ruky časopisu Vlasta

Hodnocení mého čtení z ruky časopisu Vlasta

autor: Karla Pelikánová
zdroj: časopis Vlasta 10/2013
13. 3. 2013

Nedávno mě kontaktovala redaktorka týdeníku Vlasta, že prý pro časopis připravuje článek o esoterických oborech a ptala se, jestli mám zájem stát se součástí její reportáže. Aby byla schopná udělat si lepší představu o chiromantii, požádala mě o čtení z ruky.

Zde vám přináším část článku o zkušenosti paní redaktorky s mým výkladem z ruky.

Osud vepsaný v dlani - pravda nebo šarlatánství?

Čtení z ruky

"Máte občas pocit, že si s vámi život tak trochu pohrává? Připadáte si, že se motáte v kruhu a nevíte, jak z něho ven? Jste zklamaná životem a potřebujete znát odpovědi na otázky, které vás pálí? Místo toho, abyste šla ke "cvokaři", vyzkoušejte odborníky na ezoteriku.

Když jsme před několika týdny na naší poradě řešili seznam témat na tento rok se šťastnou třináctkou na konci, z ničeho nic se naše debata odebrala úplně jiným (ezoterickým) směrem. Už nevím, čí původně tato myšlenka na téma výklad karet, čtení z ruky a předpovídání budoucnosti byla - možná se s ní vytasil vždy nápaditý kolega Karel Černý, nicméně když bylo téma nadhozeno a v zápětí schváleno, nikomu se do něj zrovna dvakrát nechtělo.

Tak jsem si řekla, proč to nezkusit. To jsem ale ještě netušila, jaký bič jsem si na sebe upletla a co všechno se o sobě a své budoucnosti brzy dozvím...

Skepse až na prvním místě

Nikdy dříve jsem u lidí, kteří dokážou předpovídat budoucnost z karet, z koule či z ruky a které spousta z nás označuje za šarlatány, nebyla.

O to víc jsem byla zvědavá, jak taková návštěva vlastně probíhá. Samozřejmě jsem si nepředstavovala, že budu uvedena do nějaké temné, svíčkami osvětlené a aromatickými olejíčky provoněné místnosti. Na druhou stranu jsem ale nepočítala ani s tím, že některé předpovědi si vyslechnu doma v obýváku.

Večer před tím, než mě čekala první návštěva – u paní numeroložky Hany Černé, se mi hlavou honila spousta různých myšlenek. Nebudu vám nic zastírat – jsem dost racionální člověk a na věštění, horoskopy a podobné záležitosti příliš nevěřím. Jsem zastáncem názoru, že „každý svého štěstí strůjce“, takže se na podobné nauky dívám dost skepticky a lidi, kteří je provozují, považuji v lepším případě za zdatné psychology, v tom horším pak za zdatné manipulátory.

Takže i když jsem neměla potuchy, co mě během výkladu čeká, rozhodla jsem se pro jedno: ať už budou mít věštkyně a věštec v některých věcech pravdu, nebo jí budou na míle vzdáleni, nedám na sobě nic znát. Prostě jim neposkytnu vůbec žádnou zpětnou vazbu. Budu v klidu poslouchat, co mi říkají a nebudu to nijak komentovat. Uvidíme, jak se s tím poperou.

Chiromantie

A co ruce, prozradí mi více? (Chiromantie)

Neuplynul ani týden od mé návštěvy u numeroložky, a už jsem tiskla prst na zvonek paní Zuzany Novákové, u které jsem byla objednaná na chiromantii neboli čtení z ruky.

Když jsem si odložila, Zuzana mě zavedla do malinké místnosti, kde bylo přítmí. Uprostřed stál stolek se dvěma židlemi. Posadila jsem se a paní Zuzana si sedla naproti mně. Zapálila svíčky, nad kterými si zahřála ruce a řekla mi, abych položila ruce (dlaněmi nahoru) na podložku uprostřed stolu. Vysvětlila mi, jak to celé bude probíhat, a zeptala se mě, jestli mě zajímá výklad všeobecně, nebo zda chci znát odpovědi jen na určité oblasti v životě. „Někteří lidé se chtějí dozvědět co nejvíce o majetkových záležitostech a o kariéře, jiné zajím primárně láska, zdraví...“ vysvětlila mi. Řekla jsem, že chci vědět všechno. Pak se mě Zuzana zeptala, jestli jsem pravák, nebo levák. Odpověděla jsem, že pravák, což znamenalo, že mou dominantní rukou je pravačka, ze které bude číst.

Zadívala se na mou dlaň a řekla, že mám jasně zřetelné všechny tři hlavní linie, čáru srdce, hlavy i života, které jsou pro výklad nejdůležitější. Kromě nich mám prý vidět také čáru osudu. Pak začala z mé ruky „číst“. Po chvíli jsem nemohla uvěřit vlastním uším. V duchu jsme se sama sebe pořád dokola ptala: Jak to jenom může vědět? Vyprávěla mi o tom, že se mí rodiče rozešli, když mi bylo zhruba deset let, že jsem měla nelehké dospívání a vychovala jsem se více méně sama. Že se řídím vlastním citem a rozhoduji se sama za sebe a na názory ostatních moc nedám. Že jsem hodně ctižádostivá a jdu si za tím, co chci, tak dlouho, dokud to nedostanu. Že i přesto, že si to nechci přiznat a nedávám to najevo, jsem dost zranitelná a citlivá. Valila jsem oči. Bylo toho ještě hodně, co mi Zuzana řekla, nicméně všechno, co říkala, byla naprostá pravda. Trochu mě z toho začalo mrazit.

Pak se dotkla i mého pracovního a milostného života, kde byla skutečnosti také velmi blízko – možná blíž, než se mi líbilo. Stejně jako numeroložka Hana i Paní Zuzana mi předpověděla, že rok 2013 pro mě bude pracovně i finančně velmi úspěšný. V duchu jsem si pomyslela: Kéž by! Tato oblast ale nebyla jediným místem, ve kterém se Zuzana s Hanou shodly. Obě mi také řekly, že podniknu tento rok dvě dovolené – jednu kratší v Česku a druhou v zahraničí, někde v teplíčku u moře. V tu chvíli mi hlavou proletěla slavná hláška z filmu Účastníci zájezdu, kdy Eva Holubová říká: „Našli ho na pláži. Ležel tam jak vyvrženej vorvaň.“ Jo, slunit se někde u moře na lehátku se zmrzlinou v ruce by vůbec nebylo špatné...

Hodnocení mého čtení z ruky časopisu Vlasta

Nicméně jsem v tu chvíli seděla v malé místnůstce a dál poslouchala výklad chiromantičky: „Za tři roky nastane ve vašem životě změna. Usadíte se a pomalu budete plánovat založení rodiny.“ Tato slova mě poměrně rychle vrátila zpátky do reality. Můj „pan božský“ prý bude o dost starší než já, bude charismatický a dost možná na něj narazím v práci nebo při nějakém pracovním jednání. Druhou věcí, na které se shodly, bylo, že mě čeká hodně dlouhý život, a já si opět pomyslela: Pokud mě zítra neporazí auto.

Jestli čtete tento článek, tak je vám jasné, že mě auto ani náklaďák zatím nesmetly, takže kdo ví – třeba měly dámy pravdu... Kdyby se některé jejich předpovědi vyplnily, vůbec bych se nezlobila. Právě naopak!

Co mi to dalo?

Na tuhle otázku můžu teď odpovědět jenom: „To se teprve uvidí.“ Ať už předpovědi, které mi byly sděleny, vyjdou, nebo ne, byla to pro mě určitě zajímavá zkušenost. Osobně se mi nejvíc líbila chiromantie, která se mi zdála nejpřesnější a nejvíce věrohodná. Kdo ví, třeba si tu, milé čtenářky, za rok přečtete, co na těchto všech „věštbách“ bylo pravdivé a co ne. Já osobně jsem dost zvědavá...“


Pokud vás článek zaujal, můžete si jej celý přečíst v 10. čísle týdeníku Vlasta


na seznam článků zde se o čtení z ruky dozvíte více
kontaktujte mě zde
Tisk Email
 
designed by snowflakecopyright © Zuzana Nováková | designed by snowflake
TOPlist