Nabídka služeb

Hledání

Partneři

tajemno.com Žena podnikatelka Obchod výrobky přírodní medicíny Jerky-obchod sušeným masem
Novinky Články Dlaně jsou naše zrcadlo (recenze Blesk zdraví)

Nedávno mě navštívila Michala Jendruchová z redakce magazínu Blesk zdraví. Zde vám přináším článek, který o návštěvě u mě a čtení z ruky napsala.

Dlaně jsou naše zrcadlo

autor: Michala Jendruchová
1. 11. 2011

Čtení z ruky

Osud a zdraví máme ve svých rukou. A to doslova. Naše dlaň vypadá jako směsice čar, rýh a záhybů. Někteří lidé z ní však dovedou vyčíst, co jsme prožili, jak žijemi a co nás čeká.

Určitě jste to už taky zkoušeli. Jako malí jsme „soutěžili“, kdo má delší čáru života. V pubertě jsme se snažili z dlaní vyčíst lásku. V dospělosti se zkoumáním čar ve svých dlaních bavíme třeba při silvestrovském veselí. Čtení z ruky většinou bereme jako povyražení, zábavu. Přesto vás jistě někdy napadlo, že na tom asi něco je. Ale vydat se ke skutečnému chiromantovi, to už vyžaduje odvahu. Já jsem ji sebrala a rozhodně nelituji.

Obavy nejsou na místě

Před chiromantií mám velký respekt. Vím, co mám ve svém životě za sebou a vím, jaké životní problémy momentálně řeším, proto jsem do „pracovny“ chiromantky Zuzany Novákové vstupovala s obavou, co mě čeká v budoucnosti. Záhy jsem zjistila, že můj strach je zbytečný. Chiromantie tu není proto, aby nás vyděsila, ale proto, aby nás upozornila na možné nástrahy, kterým se díky jejich odhalení můžeme včas vyhnout, nebo je alespoň zmírnit.

Odhalí problémy

„Vy tady bude dlouho. V levé i v pravé ruce máte dlouhověkost,“ sdělila mi Zuzana Nováková, jakmile jsem položila ruce na speciální podložku. Nejdříve však absolvovala svůj tradiční rituál. Rozsvítila svíčku a nad jejím plamenem si očistila dlaně. „Výklad by měl mít nějakou formu. Ne, že si půjdu sednout s kamarádkou do kavárny a ukáže mi ruce,“ řekla a rozsvítila světlo, vzala lupu a začala zkoumat. Z mých dlaní četla doslova jako z knihy. Vysvětlila mi, že nelze pracovat jen s jednou, obě jsou stejně důležité. „Linie života a vitality máte na obou rukou velmi silné a dlouhé. Už teď toho máte za sebou tolik, že byste mohla psát román. Ale vy skutečně napíšete knihu. Tak v 45 letech. Jste člověk, který se popral sám se sebou. Starosti, které řešíte ještě teď, začaly v dospívání. Tehdy jste si řekla: dost, půjdu si svou cestou. Ale už jste se našla a bude dobře. Problém, který jste v životě zpracovávala, jste už vyřešila a bude dobře. Udělala jste obrovský kus práce. Jste velice křehká osoba, ale máte ohromnou vnitřní sílu a houževnatost,“ během několika vteřin poodkryla celý můj život.

Se zdravím opatrně

Co se týče fyzického zdraví, máte problém v hrudní páteři. Míváte pocit, že bolest vystřeluje až k srdci. Nebojte se, srdce je v pořádku, trápí vás ploténky,“ říká. O tom vím skutečně své. Od dětství mě velmi často a intenzivně bolí jeden z obratlů mezi lopatkami. Občas mě vyděsila bolest u srdce či zablokované žebro. Kromě páteře si mám dávat pozor na citlivé trávení a nesplácat páté přes deváté. Což dělám velmi ráda. „Žaludek máte překyselený. Souvisí to s vaším pracovním i soukromém vypětím,“ řekla. Opět pravda. Momentálně procházím zásadní a složitou životní etapou. Když je toho na mě moc, začne mě pálit žáha tak silně, až mám pocit, že se mi rozskočí hrudník. Jakmile se zklidním, bolest ustane. Ale zdraví se mně prý začíná pomalu upravovat a dám se „do kupy“.

Žádné čáry, ale věda

Je to nad moje chápání, jak se může každý problém obtisknout v dlaních?! A jak ho tam někdo může najít?! „Chiromantii studuji 15 let, ale stále na sobě pracuji. Každý jedinec je originál a pokaždé přijde nová informace, kterou vidím poprvé v životě. Linie se také v průběhu života mění,“ tvrdila Zuzana, podle které je sice chiromantie věda, ale člověk musí mít k výkladu z dlaní dispozice. K práci jí stačí dobré světlo, případně lupa.

Chiromantie

Velká láska

Jako každou mladou holku mě zajímaly vztahy. I tady ale nejdříve zašla do dávné minulosti. „Máte za sebou intenzivní vztah, kde byla velká zamilovanost. S předešlým partnerem jste uvažovali, že se vezmete, ale přežilo se to. Dala jste mu šanci, dokonce jste měli tendence vztah znovu napojit. Teď máte každý svůj život, on je zadaný a má děti, ale stále je to váš dobrý kamarád. Pro vás bude ve vztazích rozhodujícím mezníkem vašich 33 let. Hledáte parťáka pro život. Při nějaké cestě potkáte člověka, kterého máte na osudové linii. Nechte tomu volný průběh, přijde to samo,“ věštila mi.

Magický rok

Třiatřicet mi bude už v lednu, takže se snad mám na co těšit. S dotyčným prý založím rodinu, pro kterou jsem podle věštkyně ochotná udělat maximum. Vypadáte velice mladě a stále budete jako holčička. Jste takové pozitivní sluníčko. Máte hodně přátel. Vidím tady i sourozence, bratra, se kterým máte velice pěkný vztah. Koukám, že oba bydlíte v novém. Co se týče stěhování, tak jste prožila docela velké martýrium. Žijete v pronájmu, v částečné zeleni. Není to typické sídliště,“ řekla. Jak přesné!!!

Práce nás obě naplňuje

Po celou dobu, kterou jsem u chiromantky strávila, jsem nevycházela z úžasu. Potěšilo mě její sdělení, že mám hlubokou linii hlavy, což znamená, že prý jsem inteligentní, a jdu si pomalu, ale pevně za svým cílem. Miluju svou práci, vždycky se budu pohybovat ve svém oboru, stále na sobě budu pracovat a prohlubovat své znalosti. Alespoň to tvrdí Zuzana, která svou práci také bezmezně miluje. „Mám ji hrozně ráda. Pokaždé je to jiné a někdy se dostávám do složité situace. Musím volit vhodná slova a vyhodnotit, co mohu zmínit a co ne. Některé věci si nemůžu z etických důvodů dovolit říci," vysvětluje Zuzana.

Věštění z ruky

Slova díků

Největší radost jí udělá, když někomu pomůže se zdravím. Několikrát se jí tak podařilo zachránit život, protože na vážné onemocnění upozornila klienty včas, dokud byl problém řešitelný. „Kdysi ke mně přišla vážně nemocná paní. Už mezi dveřmi jsem se vylekala. Spustila jsem na ni, ať si dojde na gynekologii. Měla totiž dělohu přirostlou ke střevu. Žena mě poslechla a pak mi přišla poděkovat. To potom máte pocit, že vaše práce má smysl,“ líčila s dojetím.

Možná se budete divit, ale na sezení k Zuzaně chodí i mnoho mužů. „Jsou spíš pragmatičtí. Kartám nevěří, ale chiromantii ano. Já sama mám před touto vědou velký respekt a budu se učit po zbytek života,“ dodala s pokorou.

Mám o čem přemýšlet

Na tuhle návštěvu dlouho nezapomenu. Byl to pro mě velký zážitek. I nepříjemné věci jsem se dozvěděla citlivou formou. Postupně se mi všechny nové informace skládají dohromady jako puzzle a tvoří obraz, který dává smysl. Připadá mi, že po návštěvě chiromantky začínám sobě a svému životu rozumět.


na seznam článků zde se o čtení z ruky dozvíte více
zde mě můžete kontaktovat
Tisk Email
 
designed by snowflakecopyright © Zuzana Nováková | designed by snowflake
TOPlist