Nabídka služeb

Hledání

Partneři

tajemno.com Jerky-obchod sušeným masem Obchod výrobky přírodní medicíny Žena podnikatelka
Novinky Články Poznejte svoji budoucnost! (článek časopisu Enigma)

Poznejte svoji budoucnost! Máte ji vepsanou v dlani.

zdroj: časopis Enigma 3/2016
16. 2. 2016

Navštívili jsme jednu z nejlepších pražských chiromantiček.

Chiromantička Zuzana Nováková

Věštění z ruky je metoda stará několik tisíc let, ale ani v současnosti se na ni nezapomíná. ENIGMA se vydala za jednou z českých odbornic, Zuzanou Novákovou, abychom si spolehlivost této disciplíny ověřili na vlastní kůži. Nyní můžete do tajů chiromantie nahlédnout i vy! Skutečně máte osud ve svých dlaních?

Přestože název chiromantie pochází ze dvou řeckých slov – „kheir“ (dlaň) a „manteia“ (věštění), původ této metody leží nejspíš v Indii. Odtud pochází několik tisíc let starý text, který techniku věštění z ruky popisuje. Nyní je chiromantie rozšířená po celém světě a každá kultura, či dokonce každý věštec má svou vlastní metodu výkladu. Z našich dlaní lze vyčíst nejen minulost a budoucnost, ale také zdravotní stav, milostný život, kariéru či to, v čem bychom v životě mohli vynikat. Hádání z ruky dříve patřilo k oblíbeným kratochvílím při kávě či večírcích s přáteli. Existují však lidé, kteří z ruky nehádají, ale čtou z ní jako z otevřené knihy. Naučili se totiž prý jazyku, kterým čáry v naší dlani promlouvají. ENIGMA se vydává navštívit jednu z těchto věštkyň, abychom si na vlastní kůži vyzkoušeli, zda dokáže být chiromantie tak spolehlivá, jak o ní někteří tvrdí. Výsledek byl pro nás velmi překvapivý. Věštkyně během několik minut dokáže odhalit i ty nejskrytější informace, které by se daly uhodnout jen stěží. Nahlédněte i vy do tajemného světa ve vašich dlaních.

Čáry se mění jako váš život

Za věštkyní Zuzanou Novákovou se vydáváme do jejího sídla na pražském Pankráci. Dveře mi otevírá příjemně vypadající dáma, kterou bych na profesionální „čarodějnici“ nejspíš vůbec nehádala. Její pracovna působí velmi útulně a na první pohled je zřejmé, co se tady odehrává. Stěnu zdobí několik certifikátů a na stole leží vyrovnané balíčky karet, kyvadlo a horká káva, kterou v mrazivém dni nedokážu odmítnout. Zuzana mi vypráví, že věštění má v jejím rodokmenu hluboké kořeny. Ona sama se ale na tuto cestu vydala, aniž by o tom věděla. „Rodiče se mě od toho snažili držet stranou,“ vysvětluje. Já si mezitím míchám kávu a přemýšlím, kdo si dnes ještě dává klasického „turka“. I to má ale svůj význam, který se mám dozvědět až později. Stejně jako otisky prstů jsou čáry na naší dlani zcela unikátní. Na rozdíl od otisků se ale mohou měnit. „Ruce jsou vizitkou každého člověka. Chiromantie odhalí charakter osoby, zdravotní stav i osud. Čáry na rukou každého člověka jsou originálem a nejvěrnějším obrazem naší duše,“ tvrdí Zuzana. „Může se stát, že si v průběhu života všimnete, že se určité čáry změnily nebo nějaká přibyla.“ Co ale znamenají?

Zuzana Nováková čte z ruky

Správný věštec jen naznačuje

Zajímá mě, s čím a jací lidé si k věštkyni nejčastěji chodí pro radu. Navzdory mému očekávání, že půjde spíše o ženskou záležitost, se dozvídám, že ženy tvoří jen zhruba 55 procent klientely. Přestože za věštkyní mnohdy přicházejí ti, kteří procházejí těžkým obdobím a hledají radu, řešení svých problémů a v sobě musejí najít sami. „Nejsem tu od toho, abych říkala, co máte dělat,“ varuje Zuzana. „Snažím se naznačit nebo varovat, na co je třeba dávat pozor, ale rozhodnutí je na tom druhém.“ Jak takové naznačování vypadá v praxi, zjišťuji během vlastního výkladu, když věštkyně pronáší věty jako: „Zřejmě zvažujete, že se obrátíte na odborníka. A na tom není nic špatného." Nejsou ale takové náznaky jen zadními vrátky pro případ, že by věštba nebyla přesná? Brzy se přesvědčím, že kvalitní věštci takovou berličku nemají zapotřebí. Přestože k věštcům i na základě dřívějších zkušeností chovám jistou nedůvěru a na své zdravé skepsi vůči kouzelníkům, věštcům a údajným paranormální jevům si poměrně zakládám, v pracovně věštkyně Zuzany se odehrává něco, pro co nemám jiné vysvětlení, než to, že chiromantie skutečně funguje.

Silnější než nedůvěra

Na smluvenou schůzku se Zuzanou Novákovou přicházím s jediným cílem. Sama mě musí přesvědčit o svých kvalitách. Zdá se ovšem, že tentokrát je to hračka. Jen co zasedneme za stůl, se Zuzana ptá na mé znamení zvěrokruhu a datum narození. Pak začíná s výkladem. Překvapuje mě, kolik toho lze vyčíst je z křestního jména a data narození. Ještě větší překvapení mě čeká, když nahlédne do mých dlaní. Přestože se snažím neposkytnout žádnou nápovědu nebo vodítko a moje datum narození a jméno jsou skutečně jediné informace, které jsem na sebe prozradila, není na výkladu téměř nic, s čím bych nesouhlasila. S přesností sedí zážitky z dětství, škola, kterou jsem vystudovala i škola, kterou jsem studovat chtěla. S překvapivou přesností se dozvídám i podrobnosti o mém milostném životě, který si pro mě poslední dobou přichystal mnoho nečekaných zvratů. Dodatečný výklad karet a věštění z kávové sedliny je už jen sladkou tečkou za sérií milých překvapení. Pochybnosti nenávratně mizí po tíhou důkazů.

Čtení z ruky

Žádné hádání, ale věda

Některé příručky a návody na chiromantii tvrdí, že věštba se provádí z levé ruky, neboť je blíž k srdci. Zuzana mě ale vyvádí z omylu. Samozřejmě ve výsledku rozhodují metody jednotlivých věštců. Většina z nich ale upřednostňuje výklad zejména z dominantní ruky. Což někdy nemusí být tak, kterou píšete. Dominantní ruku poznáte snadno. Sepněte ruce k sobě a ta vrchní, jejíž hřbet směřuje vzhůru, je vaši dominantní. V mém případě je to pravá. Zuzana ale pod stolní lampičkou s lupou v ruce nahlíží střídavě do obou. Přestože dlouhou dobu mlčím a snažím se neposkytnout žádné informace, o kterých by se zkušený pseudo-věštec mohl chytit, mám během chvíle neodbytný pocit, že žena, se kterou se znám sotva pár minut, toho o mém životě ví víc než někteří přátelé. Nejde jen o obecnou charakteristiku, s níž by se dokázal ztotožnit každý? Takový názor zastává většina skeptiků včetně mě. Jenže věštkyně dokáže vyčíst i naprosto konkrétní detaily, které není možné jednoduše uhodnout, či v době sociálních sítí a dostupnosti informací jednoduše vyhledat.

Vzácní lidé mají vzácnou dlaň

Během své kariéry se věštci setkávají i s určitými unikáty, které musejí umět pochopit. Například co znamená neobvyklý tvar konkrétní čáry, nebo když nějaká zcela chybí. „Například čára osudu je nepovinná,“ vysvětluje Zuzana. „Jsou lidé, kteří ji nemají. Většinou se objeví alespoň na jedné ruce, ale pokud ji někdo nemá vůbec, ta je to vlastně takové dítě štěstěny, kterému nic nechybí a užívá si každý den.“ Někdy ale chybí i takové čáry, které má drtivá většina lidí. „U lidí s Downovým syndromem je čára hlavy a srdce spojena v jednu. Viděla jsem to ale i u normálních zdravých lidí. Jsou to lidé v něčem výjimeční, například dirigenti nebo umělci,“ popisuje. Chiromantie je věda a naučit se číst z ruky vyžaduje dlouhé studium i léta praxe. Přesto jsme se pokusili pro vás sestavit návod k porozumění několika důležitých čar. Po dvouhodinovém sezení nakonec z pracovny věštkyně odcházím s přesvědčením, že chiromantie rozhodně není jen pouťovou atrakcí, pokud ji ovšem provádí někdo, kdo se v čarách na dlani skutečně vyzná. A pokud i předpověď budoucnosti bude tak přesná, jako čtení minulosti, budu se těšit na letošní jaro a stěhování v létě.jít na seznam všech článků zjistit podrobnosti o čtení z ruky od Zuzany
objednat se na výklad z ruky
Tisk Email
 
designed by snowflakecopyright © Zuzana Nováková | designed by snowflake
TOPlist