Nabídka služeb

Hledání

Partneři

Žena podnikatelka tajemno.com Jerky-obchod sušeným masem Obchod výrobky přírodní medicíny
Novinky Články Dá se věřit věštkyním? (článek časopisu Vlasta)

Dá se věřit věštkyním?

zdroj: časopis Vlasta 14/2015
11. 4. 2015

Po čtyřech letech mě za účelem výkladu budoucnosti opět navštívila redaktorka týdeníku Vlasta. O našem setkání napsala následující článek.

Čtení z ruky

Tuhle ženu nepřehlédnete. Její dlouhé černé vlasy působí jako magnet a dodávají jí na tajemnosti. Na první pohled vzbuzuje respekt, ale má ohromný dar empatie.

Se Zuzanou Novákovou se známe poměrně dlouho. Kdysi mi udělala přesný výklad. Na přivítanou mi uvařila kávu. Záměrně. Začala se totiž věnovat i věštění z kávové sedliny. "Mám na to speciální minišálek. Nejdříve pravou rukou kávu zamíchejte, nechte usadit a pak pomalu v průběhu našeho povídání popíjejte. Při posledním doušku do hrnečku lehce vydechněte," řekla mi. Pak už vytáhla obrovskou lupu a začaly jsme se věnovat chiromantii. I když mě napadlo, jestli to má vůbec smysl, moje ruce má přece již přečtené. Vyvedla mě však z omylu "Čáry v dlaních se mění. Zapisuje se do nich každá naše zkušenost, každý prožitek. Podívejte, tady tyto rýhy jsou nové." Pak téměř do detailů popsala, co jsem za uplynulé čtyři roky prožila. Detailů ze života vytáhle hned několik. A to zatím moje dlaně viděla jen "letecky".

Čtení z ruky jí učarovalo už dávno. Před čtrnácti lety si udělala certifikát z chiromantie a od té doby se jí věnuje profesionálně. "Líbí se mi, že to není monotónní blues, protože ruce se mění. V dlani se objeví, když člověk ujde určitou etapu. Vy máte silnou osudovou čáru, ale ta není povinná. Nemusí ji mít každý. Naopak životní čára chybět nemůže."

V kavárně nevěštím

Zuzana dlaně, karty a nově i kávovou sedlinu používá jen jako doplnění a upřesnění svého výkladu. Vnímá vaše nemoci, blízkou budoucnost i potíže, které prožíváte. "Když jsem třeba na návštěvě u svých přátel a cítím, že mají potíže, musím v sobě zpracovat, jestli na ně upozornit, když se mě neptají, nebo raději mlčet." Sama sobě však věštit nemůže. "Vidím se v minulosti, ale do budoucnosti nedohlédnu. Zvlášť konkrétní události jsou mi zapovězeny."

Kdybyste ji v kavárně požádali, aby vám jen tak z hecu vyčetla váš osud, neudělá to. Takové jednání považuje za degradaci chiromantie. "Přistupuji k ní s úctou a respektem. Vše by mělo mít řád. Mně osobně také vyhovuje oddělovat věštění a práci s klienty od svého soukromí. Proto na rozdíl od mnoha jiných nemám pracovnu ve svém bytě. Potřebuji tady nechat všechny ty osudy a domů přijít s čistou hlavou."

Co mi řekly čáry a káva

"Je jasné, že psaní a povídání je pro vás stěžejní. Tomu se budete věnovat neustále. Ale vidím tady i práci se zvířaty," kroutila hlavou. To mě rozesmálo, protože netušila, že teď pracuji jako redaktorka pro veterinární kliniku. Uhádla i moje problémy s bydlením. A jak to bude s mými vztahy a láskou? "Velkou část roku si budete dávat určité věci do pořádku. Jakmile se usadíte, zabydlíte, bude prostor pro vztahy. Objeví se dva muži. Ten první, s tím to nevidím na dlouho. Toho druhého vedle vás vnímám na celý život. Bude o něco starší, ale duchem je to živel. Vidím tam taky syna, váš věrný otisk." Nakonec jsem Zuzaně předala dopitý šálek kávy. Prakticky potvrdila to, co již bylo řečeno. "Lógr usazený na dně, který tam zůstal a nestekl, to jsou věci, z kterých má člověk strach. Jsou to vaše problémy, které ale reálně neexistují. Vy si je do hlavy dáváte zbytečně. A těch si tedy děláte hodně." Svatá pravda. Aspoň vím, na čem mám nyní pracovat.na seznam článků zde se o čtení z ruky dozvíte více
kontaktujte mě zde
Tisk Email
 
designed by snowflakecopyright © Zuzana Nováková | designed by snowflake
TOPlist