Nabídka služeb

Hledání

Partneři

tajemno.com Obchod výrobky přírodní medicíny Žena podnikatelka Jerky-obchod sušeným masem
Novinky Články Za zrcadlem, díl 12. (Psychotronika aneb síla mysli)

Za zrcadlem, díl 12.

autor: Zuzana Nováková
25. 8. 2010

Za zrcadlem

Předposlední dvanáctý díl pořadu Za zrcadlem s názvem "Psychotronika aneb síla mysli" nás zavede do světa parapsychologie a ukáže nám taje levitace, telekineze, telestéze, telepatie či jasnovidectví.

Co je Psychotronika (parapsychologie)

Psychotronika nebo také starším názvem parapsychologie je věda zabývající se využíváním mentální nebo také psychické energie, ať už je jím levitace, telekineze, telestéze, telepatie nebo jasnovidectví.

Za zrcadlem: Psychotronika a historie

Psychotronika a její historie u nás

V komunistickém Československu byla psychotronika po vzoru Sovětského svazu považována za vědní obor, který vysvětluje parapsychologické jevy působením fyzikou nepopsaného druhu energie. Tyto energie zkoumala Psychoenergetická laboratoř, kterou založil profesor František Kahuda. Ten v rámci mnoha výzkumů pojmenoval částice mentální energie názvem "Mentiony". Tehdejší vědci však výsledky výzkumů s výsměchem zamítli s tím, že je psychotronika pavěda, kterou se nemá význam hlouběji zabývat. Poté byla Psychoenergetická laboratoř zavřena, o čemž tenkrát rozhodla Akademie věd.

Pokračovatelem této Psychoenergetické laboratoře je dnes Česká psychoenergetická společnost (ČEPES), do které Za zrcadlem Tomáš Hanák pro informace zavítal za Marií Svobodovou a Vlastimilem Bažantem.

Příkladem, se kterým se Za zrcadlem setkáte, je psychotronický pokus z oblasti telekineze zastavit Kruxův rotační radiometr. Tento experiment však vzápětí vyvrátil fyzik Luděk Pekárek.

Virgule a proutkaření

Další klasickou disciplínou psychotroniky je tzv. proutkaření. Je to technika, při které senzibil pomocí virgule hledá zdroj energie - například geopatogenní zóny či zdroj vody. Více o proutkaření nám Za zrcadlem pověděl geofyzik a odborník na geopatogenní zóny Evžen Andres. Geopatogenní zóna je tektonická porucha deformující všechna fyzikální pole (elektrické, magnetické, radioaktivní, tíhové, seismické). Díky svému vyzařování jsou patogenní zóny škodlivé. Za zrcadlem uvidíte také diagnózu patogenních zón konkrétního domu. I pro vyvrácení proutkařství má fyzik Luděk Pekárek vlastní hypotézu.

Psychotronika a jasnovidectví

Dále jsme Za zrcadlem viděli pokus jasnovidectví, kdy senzibilka a psychotronička Eva Kňapová hledá polohu podzemních štol. Na celý experiment dohlížel geolog Václav Cílek.

Za zrcadlem: Síla mysli

Jelikož tajemství psychotroniky a síla mysli vzrušuje čím dál více lidí, další kroky Tomáše Hanáka Za zrcadlem směřovaly za spolkem "Přátelé putujících". Tito lidé provádějí práce v krajině za využití energie země a krajiny. I zde uvidíme psychotronické pokusy jako hádání obrázků, rozpoznávání chuti média, či zjišťování, aktivace vody. Kromě posledního, kdy médium Marie skutečně aktivovanou vodu rozpoznala, byly ostatní psychotronické pokusy neúspěšné.

Ať už je psychotronika či parapsychologie vědou postavenou na skutečné schopnosti rozpoznat vědecky nezměřitelné energie nebo podvrh, konečný názor je samozřejmě jen na vás.

Třináctý díl pořadu Za zrcadlem bude na téma "Léčitelství aneb v zajetí bioenergií".
<< Za zrcadlem, 11. díl

na seznam článků napište mi
Tisk Email
 
designed by snowflakecopyright © Zuzana Nováková | designed by snowflake
TOPlist