Nabídka služeb

Hledání

Partneři

Žena podnikatelka Jerky-obchod sušeným masem tajemno.com Obchod výrobky přírodní medicíny
Novinky Články Za zrcadlem, díl 2. (Magie aneb kde končí přírodní vědy)

Za zrcadlem, díl 2.

autor: Zuzana Nováková
16. 6. 2010

Za zrcadlem

Druhý díl pořadu Za zrcadlem odvysílaný 15. června má název "Magie aneb kde končí přírodní vědy". V následujícím článku pro vás přináším souhrn toho, co v něm můžete vidět.

Voodoo

První návštěva Tomáše Hanáka směřuje za panem doktorem Jarolímkem, který popisuje vlastní zkušenost se zasvěcovacím rituálem voodoo. Zatímco v Karibiku je prý voodoo praktikováno jako černá magie pro dosažení osobních cílů, v Beninu je smyslem voodoo konat dobro. Zasvěcovací rituál je založený na přenosu energie a jeho účelem je za pomoci šamana umožnit člověku získat schopnosti potřebné pro dosažení stanoveného cíle v podobě vyřčeného přání. Pro symbolický účel rituálu jsou využívány různé rituální předměty a je učiněna oběť.

Historie magie na našem území

Petr Kalač vypráví o nejstarších dochovaných informacích o počátcích magie na našem území, kterému dnešní okultní scéna pro svůj tvar nazývá "český magický kotlík". Dozvíte vás také seznámí se zajímavými knihami z oblasti magie, astrologie a alchymie, ve kterých se můžete dozvědět o magii a okultismu spoustu zajímavých věcí.

Ze starých knih mne nejvíce zaujala zaklínací kniha obsahující magické formule, z doby vlády Karla IV. údajně využívaná k vyvolávání duchů. Doporučená a dnes dostupná kniha o magii je například "Magie v historii" profesora Milana Nakonečného.

Magie a její podstata

Milan Nakonečný je nejrespektovanější odborník v oboru magie u nás. Jeho kniha Lexikon Magie obsahuje definici slova magie: "Termín je patrně odvozen z perského slova, které znamená moc nebo velikost. Podobně v latině magnus znamená velký, v řečtině megas - mocný. Ve staré Persii byly mágy nazývány osoby, které byly schopny ovládat nadpřirozené síly."

Při osobním setkání Tomáši Hanákovi vysvětlil, že magie bývá chybně spojována s čarodějnictvím a jaká je její pravá podstata. Dle jeho výkladu je pokusem o komunikaci s vyššími sférami duchovních světů. Vysvětlil pojem astrál jakožto hlavní prostředek magie mezi 3 základními světy - hmotným, duševním a duchovním.

Magické zrcadlo

Co je to Magické zrcadlo a jak funguje se dozvíte od esoterika Lukáše Loužeckého. Vysvětluje, že tento nástroj zvědné magie může pomoci vyřešit vaše problémy tím, že vám umožní se na problémy podívat jiným pohledem.

Telemická magie

V tomto dílu Za zrcadlem se také seznámíte s pojmem "telemická magie", kterou mág Zuzana Antares vysvětluje jako vlastní vnitřní vůli, která umožňuje poznat pravé vnitřní já.


Třetí díl pořadu Za zrcadlem bude na téma "Šamanismus aneb návrat ke kořenům".


<< Za zrcadlem, 1. díl Za zrcadlem, 3. díl >>

na seznam článků napište mi
Tisk Email
 
designed by snowflakecopyright © Zuzana Nováková | designed by snowflake
TOPlist