Nabídka služeb

Hledání

Partneři

tajemno.com Obchod výrobky přírodní medicíny Žena podnikatelka Jerky-obchod sušeným masem
Novinky Články Za zrcadlem, díl 9. (Místa posvátná a energeticky silná)

Za zrcadlem, díl 9.

autor: Zuzana Nováková
4. 8. 2010

Za zrcadlem

Devátý díl pořadu Za zrcadlem má název "Místa posvátná a energeticky silná". Jak titul napovídá, podíváme se na některá posvátná místa České republiky a dozvíme se o jejich energii.

Od nepaměti lidé v krajině nalézali místa, která pro ně měla zvláštní význam či náboj. Místa magická či posvátná, která jakoby vyzařovala energii - pozitivní i negativní. Bývaly to hory, kopce, návrší, kameny ve volné přírodě, studánky, ale také strže, jeskyně a propasti. Na těchto místech lidé vztyčovali menhiry, budovali obětiště či svatyně pro pohanské obřady. Později zde stavěli křesťanské kostely, chrámy nebo popraviště. Pro mnohé esoteriky je to kosmická brána, kterou k nám proudí silná energie.

Magická hora říp

Jelikož tento díl pořadu Za zrcadlem zaměřuje na posvátná místa české kotliny, též nazývané "Magický kotlík", putování poutníka Tomáše Hanáka byla její nejvýznamnější dominanta magická hora Říp. Pravděpodobným vysvětlením, proč žádný z na našem území sídlících národů navzdory velkým předpokladům, nikdy magický kopec Říp nevyužil ke stavbě svého osídlení či opevnění, je právě její zvláštní význam. Geolog Václav Cílek vysvětlil důvod, pro zde magnetická střelka kompasu nenásleduje přirozený magnetický pól Země.

Za zrcadlem: Posvátná místa - Menhiry

Menhiry

Druhou zastávkou Za zrcadlem je česká vesnice Klobuky. Dozvídáme se zde od spisovatele Václava Vokolka, co je menhir. Jedná se o vztyčený dlouhý kámen, jehož původní záměr nám uniká. Domníváme se, že menhiry jsou od pradávna vztyčovány proto, že jejich posvátná vertikalita nás spojuje s vesmírnou energií.

Další magická místa

S příchodem křesťanství docházelo na magických místech k všelijakým zjevením, dokonce se tu začaly dít přímo zázraky. Katolická církev byla zázrakům nakloněna, není tedy divu, že posvátná a poutní místa přibývala. Svaté kopečky, léčivé prameny, poutní kapličky a další. Řada z nich vznikala na posvátných místech i pro původní pohanské kultury. Příkladem je Svatý Kámen nedaleko Rychnova nad Malší. Lze zde vidět starý kámen opředený legendou, kdy se tu prý v roce 1500 n. l. zjevila panna Marie obklopena anděly. To prý způsobilo puknutí kamene a od té doby se poloviny kamene se od sebe neustále vzdalují. Až prý touto mezerou projede vůz, nastane zánik světa.

Posvátná místa a jejich energie

Za zrcadlem také navštívíte nedostavěný gotický chrám v Panenském Týnci. Psychotronik Josef Schrötter nám vysvětlí, jakým způsobem lze nalézt léčivé energie (telurické proudy) a jakým způsobem se provádí měření síly jejich zdroje neboli tzv. telurická hodnota. O tom, že telurický proud a telurická hodnota nejsou pouhé výmysly, se Za zrcadlem na vlastní kůži přesvědčil sám Tomáš Hanák.

Poté fyzik Luděk Pekárek na tomto místě změřil výskyt elektromagnetické energie a popřel možnost takovouto energii cítit. Vlastní názor si udělejte sami.

Za zrcadlem: Posvátná místa - Stonehenge title=

Své vysvětlení, jak je možné cítit energie posvátných míst, vám sdělí psycholog Pjér Le Šé'z. Zdůvodní také proč je citlivost na tyto energie u lidí žijících ve velkých městech snížena.

Další zastávkou Za zrcadlem je hora Křemešník, kam se sjeli účastníci setkání za účelem meditace v krajině pořádané psychotronikem panem Kozákem. Ten vysvětluje, že energie míst je výsledkem spojení alternativních energií - energie Země a vesmírné energie. Zkušenosti tohoto psychotronika byly uplatněny při stavbě Stonehenge v jihočeské vsi Holašovice, kam vás pořad Za zrcadlem také zavede. Toto jihočeské Stonehenge je velmi povedenou kopií Stonehenge v Anglii a cílem jeho stavby bylo mimo jiné i alternativní léčení nemocí.

Geomantie a litopunktura

Geomantie je esoterní nauka sledující léčivé schopnosti kamenů. V případě geomantie se nejedná o léčení člověka, ale planety Země. Jan Tajboš nám v závěru pořadu Za zrcadlem vysvětlí, jak s léčením Země souvisí litopunktura, kosmogramy a litopunkturní sochy.

Desátý díl pořadu Za zrcadlem bude na téma "Čínská medicína".


<< Za zrcadlem, 8. díl Za zrcadlem, 10. díl >>

na seznam článků napište mi
Tisk Email
 
designed by snowflakecopyright © Zuzana Nováková | designed by snowflake
TOPlist